سایر شهرها
ونیز
ونیز
میلان
میلان
فلورانس
فلورانس

موزه ملی رم

 

مجموعه موزه هایی است که در سال 1890 افتتاح شده و هدف از ساخت آن جمع آوری آثار باستانی از قرن پنجم میلاد تا سوم پس از میلاد بوده است و مجموعه ای از مجسمه های یونان و رم باستان ، اشیای عتیقه ، سکه های قدیمی و کمیاب و جواهرات در آن نگهداری می شود. اکثر مجسمه های این موزه که متعلق به اواخر دوران جمهوری و اوایل دوران امپراتوری هستند ، خدایان رمی و یونانی از جمله ونوس ، دیونیسوس ، هرمز پسر زئوس را نشان می دهند.

این مجسمه ها در طبقه همکف و اول آن نگهداری می شوند. یکی از از اتاق های موزه به یک مومیایی اختصاص دارد که در سال 1964 کشف شده و در تابوتی آهکی و همراه با مجموعه ای از جواهرات نگهداری می شود.

این موزه ، از موزه های بزرگ رم محسوب می شود و چهار شعبه مختلف دارد که عبارتند از : 

کاخ ماسیمو

حمام های دیو کلتین

ساختمان آلتمپس

-کاخ ماسیمو

در سال 1995 به عنوان موزه افتتاح شد و در این مجموعه ، مجسمه هایی از دوره های مختلف ، سکه های کمیاب و جواهرات نگهداری می شود. در یکی از اتاق های آن نیز جسدی مومیایی نگهداری می شود که در سال 1964 و در یکی از جاده های شهر به همراه مصنوعاتی به رنگ کهربا و نیز مقداری جواهرات و در تابوتی مجلل پیدا شده است.

-حمام دیو کلتین

به بخش های مختلفی تقسیم می شود و در آن کتیبه ها و مجسمه هایی برای مشاهده عرضه شده که اغلب در حمام های شهر یافت شده اند از قبیل مجسمه برنزی مشت زنی از کرینال که مجسمه ای یونانی است و در حمام کنستانتین بوده است.

-دخمه بالبی 

در سال 2001   افتتاح   شد و ثر آثار باستانی موجود در آن از حفاری های انجام شده در منطقه ای باستانی در مرکز شهر به نام کمپ مارتیوس به دست آمده اند. برخی مجموعه های دیگر آن عبارتند از آثاری از موزه پلازا ونزیو ، موزه های کاپیتولین ، مجموعه هایی از ویکتور امانوئل سوم و آثار جمع آوری شده از میدان رم.

طبقه اول این ساختمان در واقع موزه ای است که تغییر و تحولات رم را از دوران باستان تا قرون وسطی نشان می دهد.

-کاخ آلتمپس

که بیشتر فعالیت های آن درباره ی تاریخچه جمع آوری آثار باستانی و به ویژه مجسمه هاست. این ساختمان سالن مخصوصی دارد که نمایشگاه های موقتی در آن برگزار می شود.

 

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
اطلاعات گردشگری رم دیدنی های رم جاذبه های گردشگری رم ایتالیا تور رم تور

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com