سایر شهرها
ونیز
ونیز
میلان
میلان
فلورانس
فلورانس

موزه های واتیکان

 

اغلب این موزه ها در سال 1506 به شکل اختصاصی برای واتیکان و در شهر واتیکان تاسیس شدند و اولین اثری که برای بازدید مردم به نمایش گذاشته شد ، مجسمه سنگ مرمری بود که خرید آن به 500 سال قبل باز می گشت و به این طریق ، موزه های واتیکان آغاز به کار کردند. 

این مجسمه متعلق به کشیشی به نام لائوکون بوده که در جنگ تروا سعی داشته تا مردم شهر باستانی تروا را متقاعد کند که هدیه یونانیان را قبول نکنند. او حدس می زد که در این هدیه که اسب چوبی بزرگی بود و بعدها به نام اسب تروا در تاریخ شهرت یافت ، نیرنگی پنهان است. حدس او درست بود و سربازان یونانی در آن اسب غول پیکر پنهان شده بودند. او تصمیم داشت که اسب را آتش بزند اما مردم اعتقاد داشتند که این اسب هدیه آسمانی است و این قضیه باعث شد که مردم پیشنهاد آتش زدن اسب را بی حرمتی محسوب کرده و حرف او را قبول نکنند.

مجسمه لائوکون و پسرانش در سال 1506 در نزدیکی کلیسای سانتا ماریا ماجیوره کشف شد و پاپ ژولیوس دوم این مجسمه را خریداری و بنابراین موزه واتیکان افتتاح شد. 

مجموعه موزه های واتیکان ، از موزه های جالب و جذاب هستند ، به طوری که در سال 2011 بیش از 5 میلیون نفر از آن ها دیدن کردند.

پاپ ها اولین افرادی بودند که مجموعه های هنری اختصاصی شان را در این موزه ها و در اختیار عموم گذاشتند و به این ترتیب میزان آگاهی مردم از تاریخ هنر و فرهنگ را بالا بردند.

موزه های واتیکان از بزرگ ترین موزه های رم هستند که در آن ها برخی از مجسمه های معروف سبک کلاسیک و مهم ترین شاهکارهای دوران رنسانس که در طی سال ها و توسط کلیسای کاتولیک رم گردآوری شده اند ، به نمایش گذاشته شده است. تمامی اتاق ها و راهروهای این موزه ها با سنگ مرمر نفیس و نقاشی های متنوع تزیین شده اند و پله های حلزونی و مارپیچ در نهایت استادی و زیبایی ساخته شده اند. اغلب فضاهای این موزه ها در سال 1932 افتتاح شده اند و مهندس و معمار ایتالیایی ، به نام جوزپ مومو ، معماری آن ها را برعهده داشته است.

 

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
دیدنی های رم موزه واتیکان رم تور رم تور ایتالیا تور جاذبه های گردشگری رم اطلاعات گردشگری رم

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com