سایر شهرها
رم
رم
میلان
میلان
فلورانس
فلورانس

میدان سن مارک

میدان سن مارک :

میدان سن مارک مرکز شهر محسوب میشود و از جمله شلوغ ترین قسمت های ونیز استکه در تور ایتالیا میتوانید از این میدان بازدید نمایید. در نزدیکی این میدان قصری زیبا به نام قصر دوگ وجود دارد که ستون هایی بلند داشته و برج ناقوس بسیاری در میان حیاط آن خودنمایی میکند. در  نزدیکی این میدان قصری زیبا به نام قصر دوگ وجود دارد که ستون هایی بلند داشته و برج ناقوس بسیار زیبایی در میان حیاط آن خودنمایی میکند. در شرق این میدان، کلیسای جامع در سال 828 ساخته و پس از آتش سوزی سال 976 در سال 1047 بازسازی شد و نمونه ای از سبک بیزانسی محسوب میشود. ساختمان دادگاه در سال 814 بنا گردیده و چهار مرتبه به علت آتش سوزی تخریب، ولی هر بار با اندازه ی بزرگتر ساخته شد.

معماری آن نمونه قابل توجه سبک گوتیک در ایتالیا میباشد و از عناصر اولیه رنسانس نیز بهره برده است. در شمال کلانتری قدیم و در جنوب نیز کلانتری جدید واقع شده است که هر دو به سبک رنسانس ایتالیایی ساخته شده اند. در کنار این دو مکان، دالان سال 1810 واقع است که شامل کافه ها و مغازه های زیادی است.

 کنار مکان دادگاه، دو ستون گرانیتی معروف سال 1810 وجود دارد که بر بلندای آن مجسمه شیر بالدار سن مارک و سن تئودور در حالی که بر مجسمه تمساحی قرار دارند، میباشد. برج کلیسای سن مارک شاخصی است که 91 متر طول دارد و بین سالهای 874 و1150 ساخته و در سال 1902 تجدید بنا شده است. در پشت دادگاه، پل مشهور افسوس واقع است که زندان عمومی را به دادگاه متصل میکرده است.بر روی کانال بزرگ شهر سه پل واقع شده  که پل ریالتو مشهورترین آنهاست و در دوسوی آن مغازه های زیادی وجود دارد. در شمال شهر نیز کلیسای قرن پانزدهم سن جیوانی با گنبد و ستونی به سبک گوتیک ایتالیا قرار دارد که از جمله کلیساهای مخصوص مراسم تدفین دادگاه بوده است. در حومه شهر ونیز مجسمه اسب سوار قرن پانزده ژنرال بارتولوموکولونی ساخته ی آندرادل وروکیو هنرمند فلورانسی وجود دارد.

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
راهنمای سفر به ایتالیا جاذبه های گردشگری ونیز جاذبه های گردشگری ایتالیا دیدنیهای ونیز دیدنیهای ایتالیا تور ونیز تور ایتالیا ونیز ایتالیا تور راهنمای سفر به ونیز میدان سن مارک ونیز میدان سن مارک

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com