سایر شهرها
ونیز
ونیز
میلان
میلان
فلورانس
فلورانس

کلوسئوم

کلوسئوم (Colosseum)

از بزرگترین جاذبه های توریستی و بزرگترین آمفی تئاتر و ورزشگاه رم باستان است که در تور ایتالیا شما میتوانید از این منطقه بازدید نمایید. دستور ساخت آن را وسپاسیان (Vespasian) امپراتور رم در سال هفتاد میلادی صادر کرد. در این استادیوم، تماشاگران رمی، نبرد گلادیوتورها و حیوانات وحشی را که تا سر حد مرگ با هم مبارزه داشتند، تماشا میکردند.

ساختمان بیضی شکل این آمفی تئاتر و ورزشگاه  با ابعاد 189 در 156 متر، طی ده سال ساخته شد و قادر بود پنجاه هزار تماشاچی را در خود جای دهد و به وسیله سایبان کرباسی بزرگی آنها را از معرض تابش آفتاب محفوظ می داشت.

جایگاه پلکانی شکل تماشاچیان  بر روی تعداد زیادی طاق از جنس بتون که اختراع رومی ها بود قرار داشت و به جهت صاف و محکم شدن آن، از آجر و سنگ نیز استفاده کردند. در محیط داخلی ورزشگاه  میدان یا محیطی که مبارزات در آن انجام میشد، قرار داشت. کف چوبی آن به وسیله ماسه پوشیده شده بود تا خونهای ریخته شده را جذب کند. برای برگزاری مسابقات دریایی پهلوانی، میدان را پر از آب میکردند. در زیرزمین مجومه ای از اطاق، قفس و راهرو ها که گلادیاتورها و حیوانات قبل از ورود به میدان ، در آنجا نگهداری میشدند، وجود داشت. بالابرهایی که قفسهای دربسته حیوانات را به بالا و داخل میدان منتقل میکردند، به وسیله قرقره کار میکردند. در حال حاضر تنها یک سوم از بنای این ساختمان باقی مانده است، آخرین مبارزه انجام شده در آن به سال  پانصد و بیست و سه بعد از میلاد باز میگردد.

 

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
راهنمای سفر به رم دیدنیهای ایتالیا دیدنیهای رم جاذبه های گردشگری ایتالیا جاذبه های گردشگری رم گشت رم تور ایتالیا ایتالیا رم تور راهنمای سفر به ایتالیا تور رم کلوسئوم راهنمای کلوسئوم

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com