مسجد شیخ زاید دبی

مسجد شیخ زاید دبی

از نمونه های شاهکار امارات در زمینه ساخت و ساز است .این مسجد نام خود را از شیخ زاید ،موسس حکومت انارات گرفته،گنجایش حدود 40 هزار نمازگزار را به صورت همزمان دارد و با 57 گنبد در اندازه های مختلف و یک گنبد بسیار بزرگ، سومی مسجد بزرگ  بعد از مسجد الحرام و مسجد النبی لقب گرفته و به یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری کشور امارات تبدیل شده بطوری که آن را یکی از عجایب جهان اسلام نیز می خوانند . این مسجد از جوانب بساری رکورد دار است بطوریکه بزرگترین صحن در مساجد جهان و بزرگترین فرش دستباف و بزرگترین لوستر جهان را به خود اختصاص داده.این مسجد به نام شیخ زاید بن سلطان آل نهیان بنیانگذار و نخستین حاکم نظام کنونی امارات است که خود او نیز در این قسمت شمالی این مسجد به خاک سپرده شده.

عامل دیگری که این مسجد دیدنی را منصر بفرد ساخته نور پردازی دیدنی و خیال انگیز آن است که در سال 2009 میلادی بهترین نورپردازی دنیا را به آن نسبت داده اند. از همین روست که گردشگران بسیاری حتی غیر مسلمانان برای دیدن آن برنامه ریزی میکنند

این مسجد نه تنها بزرگ ترین مسجد دنیاست بلکه نمونه های دیگری از ترین ها را نیز در خود دارد . و چنانچه قصد سفر به دبی را دارید پیشنهاد ما این است که این جاذبه گردشگری دبی را از دست ندهید

صنعتگران اروپایی بزرگ ترین لوستر دنیا را برای شبستان این مسجد ساخته اند و هنرمندان ایرانی قالی بزرگ و چشم نوازی برای آن بافته اند که 7 هزار و 19 متر مربع مساحت دارد .

35 تن پشم و ابریشم در بافت این قالی بکار رفته است .

 تنها 19 درصد از این جمعیت اصلیت اماراتی دارند . 23 درصد از اعراب دیگر کشورها و ایرانیان حدود 50 درصد از اهالی جنوب آسیا هستند و به طور کلی96 درصد جمعیت این کشور دین اسلام دارند .

 

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
دیدنی های دبی جاذبه های گردشگری دبی تور دبی دبی مسجد شیخ زاید دبی

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com