سایر شهرها
کانبرا
کانبرا
سیدنی
سیدنی
گلدکوست
گلدکوست

پارک ها و مناطق طبیعی ملبورن

 

شهرت شهر ملبورن سرسبزی آن است و دلیل آن وجود پارک ها و بوستان های زیبای فراوان در این شهر است. منطقه ای از شهر به نام دومین پارک لندز در میان رود یارا و خیابان سنت کیلدا ، مجموعه ای از چند پارک است شامل :

باغ های گیاه شناسی سلطنتی ملبورن

این باغ ها با وسعت 36 هکتار در نزدیکی مرکز شهر ، در جنوب رودخانه یارا قرار دارند و دارای مجموعه ای از گیاهان بومی و غیر بومی با بیش از 10 هزار گونه مختلف هستند. این مجموعه یکی از بهترین ها در نوع خود در دنیاست و سالانه بیش از 1/6 میلیون نفر از آن دیدن می کنند.

باغ های ملکه ویکتوریا

با وسعت 4/5 هکتار ، روبروی مرکز هنری ویکتوریا و گالری ملی ویکتوریا واقع است. این باغ با داشتن بیش از 102 هزار گونه گیاه ، از زیباترین باغ های جهان است. ساعت گل زیبای این باغ که در سال 1966 از طرف جمعی از ساعات سازان سوئیسی به این شهر اهدا شد از دیدنی های مهم این پارک است. این مکان در سال 1905 به روی عموم افتتاح شد.

پارک کینگز دومین

شامل بنای یادبود و جام موسیقی مایر

باغ های الکساندر

پارک های سلطنتی

با وسعت 181 هکتار ، بزرگترین پارک شهر ملبورن است و در شمال ناحیه تجاری مرکزی ملبورن واقع شده ، باغ وحش شهر نیز در این پارک قرار دارد. چند زمین گلف و وسایل ورزشی از امکانات تفریحی این پارک هستند.

پارک و دریاچه آلبرت

از پارک های قدیمی ملبورن است که در سال 1864 تاسیس شده است و در سه کیلومتری جنوب منطقه تجاری مرکزی و نزدیک ساحل قرار دارد. وسعت این پارک 225 هکتار است و از امکانات و دیدنی های آن می توان این موارد را نام برد : امکانات ورزشی ، چندین رستوران ، امکانات قایق رانی ، زمین گلف و کریکت ، مسیر پیاده روی 5 کیلومتری در اطراف دریاچه . همچنین مسیر مسابقه موتور سواری استرالیا در نزدیکی این پارک قرار دارد.

پارک تفریحی وودلند

در ناحیه شمالی فرودگاه ملبورن واقع شده و شامل مزرعه و املاکی به وسعت 700 هکتار است که در دهه 1840 ساخته شده اند. این پارک در سال 1980 به عنوان پارکی عمومی معرفی شد.

لونا پارک

این پارک تفریحی در سال 1912 در منطقه ساحلی بندرگاه پورت فیلیپ ساخته شد وسایل مدرن این پارک آن را به یکی از محبوب ترین اماکن تفریحی کودکان ، و والدین آنها که دارای خاطرات کودکی خود از این پارک هستند ، تبدیل کرده است.

باغ های فیتزروی

با وسعت 26 هکتار یکی از دیدنی ترین باغ های ملبورن است و در جنوب شرقی مرکز شهر قرار دارد. هنرستان هنرهای – خانه کودکی کاپیتان جیمز کوک که در انگلستان قرار داشته و به ملبورن منتقل شده و درختانی زیبا ، از جمله درختی به جا مانده از زمان بومیان استرالیا ، از دیدنی های این باغ هستند.

باغ وحش ملبورن

با وسعت 22 هکتار ، قدیمی ترین باغ وحش استرالیا و سومین باغ وحش قدیمی جهان است که در سال 1862 در ملبورن افتتاح شده است. بیش از 320 نوع حیوان از استرالیا و دیگر نقاط دنیا در این باغ وحش در زیستگاه های طبیعی خود زندگی می کنند. این باغ وحش در 4 کیلومتری شمال مرکز شهر در پارک سلطنتی قرار دارد.

آکواریوم ملبورن

در ناحیه تجاری ملبورن قرار دارد و بین سال های 1998 تا 1999 ساخته و در سال 2000 افتتاح شد. در این آکواریوم بیش از 550 نوع حیوان آبزی وجود دارد.

 

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
راهنمای سفر به استرالیا جاذبه های گردشگری ملبورن ملبورن دیدنی های ملبورن دیدنی های استرالیا تور استرالیا تور جاذبه های گردشگری استرالیا اطلاعات گردشگری ملبورن

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com