سایر شهرها
کانبرا
کانبرا
سیدنی
سیدنی
گلدکوست
گلدکوست

موزه های دیدنی شهر ملبورن

 

موزه ویکتوریا

این موزه در حقیقت سازمانی است که سه موزه ملبورن ، موزه مهاجرت و موزه آثار علمی را اداره می کند و در سال 1854 زیر نظر فردریک مک کوی تاسیس شده است. ساختمان سلطنتی نمایشگاه ، که از بناهای دیدنی این شهر است ، نیز زیر نظر این سازمان قرار دارد .

موزه ملبورن

این موزه در سال 1854 در باغ های کارلتون تاسیس شد و بزرگ ترین موزه در نیمکره جنوبی است. هفت گالری اصلی ، یک گالری کودکان و یک سالن نمایشگاهی از بخش های مختلف این موزه هستند. علاوه بر این ، موزه ملبورن دارای امکاناتی نظیر سالن آمفی تئاتر سیدنی مایر ، تئاتر ایج ، کافی شاپ و فروشگاه سوغاتی است. بدن تاکسی درمی شده فارلپ معروف ترین اسب مسابقه استرالیا ، نیز در این موزه قرار دارد. موزه ملبورن محل برگزاری فستیوال ملبورن در سال 2006 بود.

موزه مهاجرت

این موزه در سال 1998 به عنوان بخشی از موزه ویکتوریا ، در ساختمانی قدیمی گمرک شهر واقع در خیابان فلیندرز به منظور ارائه تاریخچه مهاجرت به استرالیا تاسیس شد. سالن اصلی این موزه ، به نام لانگ روم ، به عنوان نمونه ای باشکوه از معماری رنسانس ، مشهور است.

موزه فعالیت های علمی 

این موزه در سال 1992 به عنوان بخشی از موزه ویکتوریا ساخته شد. دراین موزه مجموعه ای از آثار فرهنگی و دست آوردهای علمی ایالت ویکتوریا به نمایش گذاشته شده است. برج ساعت ایستگاه مرکزی راه آهن خیابان فلیندرز که در سال 1883 ساخته شده ، و تنها افلاک نمای دیجیتالی در نیمکره جنوبی از دیدنی های این موزه هستند.

موزه ملی ورزش 

این موزه در سال 1986 به نام گالری ورزش و المپیک تاسیس شد. موزه ورزش در زمین های کریکت ملبورن واقع شده و وسایل مربوط به فوتبال استرالیایی ، کریکت ، بازی های المپیک زمستانی و تابستانی ، تنیس ، راگبی ، گلف ، بسکتبال ، نت بال – نوعی ورزش شبیه بسکتبال که توسط دو تیم هفت نفره انجام می شود و فوتبال آمریکایی را به نمایش گذاشته است.

موزه چینی ها

این موزه ملی در اوایل سال 1985 برای نمایش تاریخ حضور استرالیایی های چینی تبار آغاز به کار کرد. این موزه از طریق برگزاری تورها و نمایشگاه های مختلف و سمینارهای عمومی ، تاریخ ، فرهنگ و ارزش های جوامع چینی استرالیا را نشان می دهد. دای لونگ و اژدهای هزاره بزرگترین اژدهای چینی جهان که هرسال در جشن بهاره چینی ها در شهر به گردش در می آید ، نیز در این موزه نگهداری می شوند.

موزه شهر

موزه شهر در ساختمان قدیمی خزانه داری در خیابان اسپرینگ واقع شده است ، و تاریخچه شهر را با استفاده از نمایش موضوعات خاص تاریخی ، فن آوری رسانه ها ، هنر و صنایع دستی قدیمی و معاصر و نمایشگاه های دایمی و فصلی ارائه می دهد.

موزه تاریخی پزشکی 

این موزه در سال 1967 ساخته شده است. دارای بزرگترین و قدیمی ترین مجموعه علمی پزشکی با بیش از پنج هزار موضوع است ؛ مانند قدیمی ترین میکروسکوپ ها ، تاریخچه مدارس پزشکی و بیمارستان های استرالیا و غیره. در این موزه امکانات تحقیقاتی در زمینه های پزشکی نیز وجود دارد. این موزهه در دانشگاه ملبورن واقع است.

موزه ملی هوانوردی استرالیا

در سال 1964 در فرودگاه مورابین در نزدیکی ملبورن تاسیس شده است. در این موزه بزرگترین مجموعه از هواپیماهای ساخته و طراحی شده توسط متخصصان استرالیایی و بیش از 50 هواپیما از انواع نظامی و مسافرتی وجود دارد.

گالری ملی ویکتوریا

این گالری و موزه هنر در سال 1861 به عنوان مرکزی برای نمایش آثار هنرمندان استرالیا در حومه شهر تاسیس شد. این گالری ، قدیمی ترین و بزرگترین گالری هنری استرالیاست و در سال 2006 ، حدود 1650000 نفر از آن بازدید کردند. در این گالری بیش از 63 هزار اثر هنری گردآوری شده است.

 

 

 

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
جاذبه های گردشگری ملبورن ملبورن دیدنی های ملبورن جاذبه های گردشگری استرالیا دیدنی های استرالیا تور استرالیا تور راهنمای سفر به استرالیا

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com