سایر شهرها
کانبرا
کانبرا
ملبورن
ملبورن
گلدکوست
گلدکوست

پارک ها و مناطق طبیعی سیدنی

پارک ها و مناطق طبیعی سیدنی

در اطراف و داخل شهر سیدنی دیدنی های طبیعی و پارک های زیادی وجود دارند. این شهر با حدود 40 پارک ملی احاطه شده که زیر نظر سازمان پارک های ملی و حیات وحش اداره می شوند. اختصاص دادن قسمت هایی از این پارک ها به امکانات اردو زدن و تفریحات خانوادگی باعث استقبال فراوان مردم از این اماکن شده است. با توجه به تعداد زیاد پارک ها در سیدنی در زیر به برخی معروف ترین آن ها اشاره شده.

باغ گیاه شناسی سلطنتی

به وسعت 30 هکتار در شرق تالار اپرا قرار دارد و در سال 1788 به عنوان باغچه ای کوچک برای کاشت سبزیجات مورد نیاز آرتور فیلیپ ، فرماندار وقت ، ایجاد شد ، ولی شکل کنونی این باغ در سال 1816 توسط فرماندار مک – کوری پایه گذاری شد و به تدریج توسعه پیدا کرد.گلخانه ای هرمی شکل و شیشه ای ، باغ گل های رز ، باغ گیاهان دارویی ، قسمت مخصوص گیاهان مناطق حاره ، باغ کوهستان آنان ، باغ کوهستان تاما و باغ های شرقی از قسمت های مختلف این منطقه وسیع هستند. نگهداری و حفظ گونه های نادر گیاهی و جانوری نیز از برنامه های این باغ است از جمله پرورش گونه ای از خفاش بومی استرالیا که به نام روباه پرنده یا خفاش میوه خوار معروف است. ورود به این منطقه برای عموم آزاد است و مناطقی از آن به تفریح و آموزش عمومی اختصاص داده شده است.

پارک ملی سلطنتی

با وسعت حدود 15000 هکتار در 29 کیلومتری جنوب سیدنی قرار دارد و پس از پارک یلو استون در ایالات متحده آمریکا ، دومین پارک ملی قدیمی در دنیا است. این پارک به طور رسمی در سال 1879 و با نام پارک ملی ، ایجاد شد و در سال 1954 پس از عبور ملکه الیزابت دوم از آن به لقب سلطنتی ارتقا یافت. سه قسمت اصلی پارک آدلی میان بار و باندینا نام دارند که هریک دارای مناطق مختلف ساحلی ، دشت و کوهستان هستند. این پارک یک منطقه حفاظت شده است و در سال 2006 به فهرست میراث ملی استرالیا اضافه شد ولی قسمت هایی از آن به کمپینگ ها و گردشگاه هایعمومی اختصاص یافته که طرفداران زیادی نیز دارد.

پارک ملی بلو مانتینز

یا کوهستان آبی رنگ ، با وسعت 268 هزار هکتار در 81 کیلومتری غرب سیدنی واقع شده و یکی از محبوب ترین مناطق گردشگری استرالیا است. کوه سه خواهر ، پیاده روی در میان بوته زارها و مشاهده کانگوراها و مناظر زیبا که در زمینه ای از سایه آبی رنگ گل های اکالیپتوس – نام بلو مانتینز نیز به همین دلیل به این پارک داده شده است- قرار دارند ، سالانه بیشتر از سه میلیون گردشگر را به خود جذب می کند. این پارک ، به عنوانقسمتیاز منطقه وسیع تر بلو مانتینز ، در سال 2000 در فهرست میراث جهانی ثبت شد.

هاید پارک

به نام هاید پارک شهر لندن نام گذاری شده و با وسعت 16 هکتار در شرق شهر قرار دارد.

فواره آرچیبالد – که نهاد همکاری دو کشور استرالیا و فرانسه در جنگ جهانی اول ، به سفارش جی . اف . آرچیبالد سردبیر مجله بولتن و توسط یکمجسمه ساز فرانسوی ساخته شده ، باغ های ناگویا ، بنای یادبود آنزاک ، مجسمه کاپیتان کوک ، ابلیسک و باغ ساندرینگهام از دیدنی های این پارک هستند.

باغ چینی فرندشیپ

این باغ در نزدیکی محله چینی هاست و با الگوی باغ های سلطنتی سلسله مینگ – امپراطوری چین از سال 1368 تا 1644 – الگوبرداری شده است ، که نمودار سنت و فرهنگ چینی است. این باغ در شهر گوانژو – خواهر خوانده چینی سیدنی – طراحی و در سال 1988 به طور رسمی در جشن های دویست ساله سیدنی افتتاح شد و به عنوان نماد پیوند بین چین و استرالیا ، باغ دوستی نام گرفت. دیوار اژدها ، استخر گل های نیلوفر و یک چایخانه سنتی چینی از دیدنی های این پارک هستند.

لونا پارک

محل سرگرمی و پارک تفریحی که در سال 1935 در کنار هاربربریج افتتاح شد و ورودی آن که به شکل یک صورت خندان ساخته شده از مشخصه های آن است. چرخ و فلک بزرگ این پارک چشم اندازی زیبا از خلیج دارد.

پارک ملی کورینگ – گای چیس

این پارک با مساحت 147 کیلومتر مربع در 25 کیلومتری شمال سیدنی قرار دارد و با مناظر بسیار زیبای طبیعی و کنده کاری های چند هزار ساله بر روی تخته سنگ ها که نشانه حضور بومیان در منطقه است ، یکی از مناطق توریستی حومه شهر سیدنی است و در سال 2006 در فهرست میراث ملی استرالیا قرار گرفته است.

باغ وحشی تارونگا

در قسمت شرقی بندر دارلینگ قرار دارد و با نگهداری و نمایش بیش از 650 گونه حیوان از استرالیا و دیگر حیوانات جهان ، از باغ وحش های مهم و جاذب گردشگر سیدنی است.

آکواریوم سیدنی

در قسمت شرقی بندر دارلینگ قرار دارد و با نگهداری و نمایش بیش از 650 گونه و شش هزار قطعه ماهی و سایر موجودات دریایی ساکن آب های این کشور یکی از بزرگترین آکواریوم های دنیا است. جاذبه های اصلی آن عبارتند از دنیای زیر آب ، تونل شیشه ای که در آن کوسه ها در بالای سر بازدیدکننده ها شنا می کنند و بازدید از بزرگترین مجموعه جزایر زیر آب دنیا که توسط ارگانیسم های دریایی ساخته شده اند و در دریای کورال قرار دارند .

دنیای وحش سیدنی

در سال 2006 در کنار اکواریوم سیدنی افتتاح شد و با دارا بودن مجموعه وسیعی از گونه های جانوری ، جایزه بهترین مکان گردشگری استرالیا را در سال 2007 دریافت کرد. کوالاها ، کانگوروها ، انواع حیوانات جنگل های بارانی و رکس بزرگترین کروکودیل دنیا از دیدنی های این پارک هستند.

 

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
سیدنی دیدنی های سیدنی جاذبه های گردشگری استرالیا دیدنی های استرالیا تور استرالیا استرالیا تور جاذبه های گردشگری سیدنی

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com