سایر شهرها
کانبرا
کانبرا
ملبورن
ملبورن
گلدکوست
گلدکوست

ساختمان ملکه ویکتوریا

 

مشخصه اصلی این ساختمان ، گنبد مرکزی بام آن است که از یک گنبد شیشه ای داخلی و یک پوشش مسی خارجی تشکیل شده است. گنبدهای کوچکتری نیز در اندازه های مختلف در گوشه های بام این ساختمان مستطیل شکل قرار دارند.

در طراحی داخل این ساختمان از اشیای هنری و تاریخی استفاده شده که در آن میان ساعت هایی هستند که از شهرت جهانی برخوردار هستند.

دو ساعت بزرگ مکانیکی در این مرکز ، هرکدام دارای نقش هایی برجسته از لحظات مهم تاریخی استرالیا هستند و عروسک هایی متحرک این لحظه ها را به تصویر می کشند.

ساعت سلطنتی (Royal Clock) در طبقه آخر این ساختمان قرار دارد و هر روز ساعت 9 صبح به کار می افتد. مدلی از یک قلعه بر بالای آن ساخته شده که راس هر ساعت تعدادی عروسک شیپورچی از گوشه های بام آن بیرون می آیند و موسیقی شاهزاده دانمارکی که به (Trumpet Voluntary) نیز معروف است را اجرا می کنند. شش صحنه مهم تاریخی در تاریخ سلطنت انگلستان ( مانند قطع کردن سرپادشاه چارلز در سال 1649) نیز در چهار دیوار این قلع به صورت نمایش عروکی به نمایش در می آیند.

ساعت بزرگ استرالیایی (The Great Australin Clock) ساعت بزرگ دیگر این مرکز است که 4 تن وزن و 10 متر بلندی دارد. بر روی این ساعت 33 صحنه از وقایع مهم تاریخی بومیان و اروپایی های این کشور نقاشی شده و مجسمه ای از یک شکارچی بومی به نشانه گذر دائمی زمان ، به طور پیوسته به دور آن در حال چرخش است.

یک کالسکه سلطنتی مخصوص مراسم ازدواج خاندان امپراتوری چین ، که از سنگ یشم درست شده و بیش از 2 تن وزن دارد ، و یک مجسمه در ابعاد واقعی از ملکه ویکتوریا که وی را در حال تاج گذاری نشان می دهد همراه با نمونه های تاج و سایر جواهرات سلطنتی انگلستان ، دو دیدنی دیگر این محل هستند که در ویترین های خاص نگهداری می شوند.

مجسمه ملکه به  آرامی در طول روز به دور محور خود در حال چرخش است و بسیار واقعی به نظر می رسد.

یک نکته قابل توجه دیگر درباره این ساختمان است که در طبقه بالای آن نامه ای محرمانه نگهداری می شود که در سال 1986 توسط ملکه الیزابت دوم نوشته شده و قرار است که در سال 2085 توسط شهردار وقت سیدنی با صدای بلند در حضور مردم شهر خوانده شود. ئاز محتوای این نامه تنها شخص ملکه باخبر است.

در بیرون ساختمان نیز مجسمه دیگری از ملکه ویکتوریا قرار دارد که از کشور ایرلند ، به این مکان منتقل شده است. دیدنی دیگر در بیرون ساختمان ، چاه آرزوها است که در کنار آن مجسمه ای برنزی از سگ محبوب ملکه ویکتوریا ، ایسلی قرار دارد. صدای ضبط شده جان لاوز ، مجری محبوب برنامه صبحگاهی رادیو در استرالیا ، مردم را به انداختن پول در چاه و آرزو کردن دعوت می کند. هر سال ده ها هزار دلار پول از این چاه جمع آوری می شود که تماما صرف امور خیریه برای کودکان نابینا و ناشنوا می گردد.

 

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
دیدنی های سیدنی جاذبه های گردشگری استرالیا دیدنی های استرالیا تور استرالیا استرالیا تور جاذبه های گردشگری سیدنی شهرهای دیدنی استرالیا سیدنی

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com