سایر شهرها
کانبرا
کانبرا
ملبورن
ملبورن
گلدکوست
گلدکوست

موزه ها و مکان های فرهنگی سیدنی

 

موزه استرالیایی 

این موزه که یک مرکز تحقیقاتی نیز هست در سال 1845 تاسیس شده و قدیمی ترین موزه استرالیاست. در گالری های مختلف آن حیوانات بومی استرالیا بصورت تاکسی درمی شده ، اسکلت خزندگان ، آثار هنری بومیان این کشور و ... به نمایش گذاشته شده اند.

موزه دریانوردی استرالیا

در سال 1991 در قسمت غربی بندر دارلینگ افتتاح شد. دو موضوع اصلی این موزه اختصاص به تاریخ دریانوردی استرالیا و چگونگی ازتباط مستقیم زندگی مردم استرالیا با فعالیت های دریایی دارد. مجموعه کشتی ها و قایق های این موضوع که در میان آنها مدلی از کشتی کاپیتان کوک به نام اندیور و قایق روح استرالیا متعلق به کن واربی ، رکورددار سرعت قایق سواری بر روی آب در دنیا (511 کیلومتر در ساعت) ، نیز قرار دارند، یک از بزرگترین مجموعه کشتی ها در دنیا است. برخی از دیگر بخش های موزه عبارتند از : چگونگی ارتباط بومیان استرالیا با دریا ، وسایل مربوط به مهاجران ، وسایل دریانوردی ، آموزش و تفریح کودکان . یکی دیگر از قسمت های موزه ، ولکام – وال است. این دیوار برنزی در ورودی موزه قرار دارد و با پرداخت 105 دلار مردم می توانند نام بستگان خود را که به این کشور مهاجرت می کرده اند بر روی آن ثبت کنند تا وب سایت موزه اطلاعاتی مختصر درباره آنها ، مانند سن ، شغل ، نحوه ورود و ... را اعلام کند. از آنجایی که تقریبا پیشینه تمام ساکنان  فعلی سیدنی و استرالیا به مهاجران بر می گردد ، این طرح بسیار پرطرفدار بوده و استقبال فراوانی از آن شده است.

موزه پاورهاوس

شعبه ای از موزه هنر و علوم سیدنی است که بیش از 125 سال قدمت دارد. از این مکان ، اغلب به عنوان موزه ای علمی یاد می شود اما بخش های مختلف آن اختصاص به موضوعات گوناگونی دارد مانند : هنرهای تزیینی ، علوم ، ارتباطات ، حمل و نقل ، لباس ، مبلمان ، رسانه و... 

ساختمان اصلی این موزه  در گذشته موتورخانه ترامواهای برقی بوده و معروف شدن آن به پاورهاوس نیز به همین دلیل است. از جاذبه های این موزه می توان به قدیمی ترین موتور گردشی بخار جهان و اولین لوکوموتیو بخار اشاره کرد. معروف ترین دیدنی این موزه مدلی از ساعت نجومی استراسبورگ است. اصل این ساعت در کلیسای نتردام فرانسه قرار دارد که در سال 1887 توسط ساعت ساز 25 ساله اهل سیدنی ، نام ریچارد اسمیت ساخته شده است.

موزه هنرهای معاصر

به جمع آوری ، نمایش و معرفی آثار هنری معاصر از استرالیا و سراسر جهان می پردازد. این موزه با اختصاص ارثیه دو میلیون دلاری جان پاور – نقاش معروف استرالیایی – که بنا به وصیت وی به ارتقا هنرهای تجسمی استرالیا اختصاص یافته بود ، تاسیس شده است.

موزه سیدنی

این موزه در محل خانه اولین فرماندار نیوساوث ولز ، ساخته شده و در تقاطع خیابان فیلیپ و بریج استریت قرار دارد. آثار هنرمندان سیدنی ، عکس هایی از شهر سیدنی ، از سال 1788 تاکنون ، پخش فیلم هایی درباره تاریخچه شهر و بخش مربوط به دورانی که سیدنی به عنوان تبعیدگاهی برای مجرمین کشور انگلستان استفاده می شد ، از قسمت های مختلف این موزه هستند.

موزه مک لی

این موزه یکی از مهمترین موزه های تاریخ طبیعی در استرالیاست و در پردیس اصلی دانشگاه سیدنی قرار دارد. بخش های اصلی این موزه شامل : حشره شناسی ، قوم شناسی ، ابزار آلات علمی و تصاویر تاریخی است. مجموعه های موزه مک لی بسیار نادر هستند و قسمت اعظم آن ها توسط خانواده مک لی گردآوری شده اند.

گالری هنرهای نیوساوت ولز

در سال 1897 ، در منطقه دومین آغاز به کار کرد و بزرگترین گالری در سیدنی و چهارمین گالری بزرگ هنری در استرالیا است. این گالری به برپایی نمایشگاه هایی از آثار هنرمندان استرالیا ، اروپا و آسیا اختصاص دارد.

خانه الیزابت بی

این خانه در منطقه ای به همین نام در سیدنی قرار دارد و در سال های 1835-1839 برای اقامت الکساندر مک لی – حاکم مستعمرات نیوساوث ولز – و خانواده اش ساخته شده و باشکوه ترین خانه منطقه در دوران خود بوده است ، البته باغی وسیع نیز در اطراف این خانه قرار داشته که اکنون به علت قرار گرفتن در منطقه ای مسکونی و پرازدحام از بین رفته است. خانه الیزابت بی به همراه وسایل آن ، به عنوان نمونه از معماری دوران استعمار حفظ شده و به صورت موزه در آمده است.

 

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
موزه های دیدنی سیدنی سیدنی جاذبه های گردشگری استرالیا دیدنی های استرالیا تور استرالیا استرالیا تور تور سیدنی جاذبه های گردشگری سیدنی

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com