سایر شهرها
لیمپوپو
لیمپوپو
ژوهانسبورگ
ژوهانسبورگ
کیپ تاون
کیپ تاون
پرتوریا
پرتوریا
پورت الیزابت
پورت الیزابت

مناسبت ها و رویدادهای دوربان

 

هنر ، فرهنگ و ورزش غنی آفریقای جنوبی و به خصوص شهر دوربان سبب گسترش مراسم گوناگون ، همچون جشنواره های فیلم ، نمایشگاه های پرجنب و جوش ، وقایع ورزشی ، کنسرت ها و نمایش تئاتر در این شهر شده است.

ماراتون قایقرانی دیوسی

یکی از دشوارترین مسابقات قایقرانی است که در ماه ژانویه برگزار می شود و نقطه پایانی آن شهر دوربان است.

جشنواره پریکلی پیر

این رویداد هیجان انگیز که در خلیج نلسون ماندلا و هرساله در ماه فوریه برگزار می شود ، جشنی لذت بخش با انواع نوشیدنی ها و غذاهای سنتی آفریقای جنوبی است.

جشنواره های هندو

جشنواره هندو در ماه های فوریه و جولای ، در منطقه آمبیلو برگزار می گردد. در این جشنواره ، برنامه های متنوعی انجام می شود. مرتاضان هندی کارهای عجیب انجام می دهند ؛ از جمله اینکه بر روی زغال های داغ راه می روند یا میله هایی را از اعضای بدن خود (مثل زبان) رد می کنند و دیگر این که در میانه این دو ماه ، در مکانی به نام کاوادی پشت خود را به وسیله قلاب و اشیای دیگر سوراخ می کنند.

جشنواره بابا ایندابا

این جشنواره ، نمایش نوزاد برتر آفریقای جنوبی ، به همراه پذیرایی از خانواده های آنان است که هرساله در ماه آوریل اجرا می شود.

نمایش مد دوربان

یکی از رویدادهای سالانه ای است که ائاخر ماه جون برگزار شده و فرصتی ویژه برای طراحان آفریقای جنوبی است که طرح های جدید خود را ارائه دهند.

جشنواره هنری زنان

این جشنواره ، همه ساله در جولای و در سالن نمایش تئاتر برگزار می شود و تاریخی مهم در تقویم فرهنگی شهر دوربان به شمار می آید.

جشن وادکوم دوربان

زمین مسابقه گریویل ، محل برگزاری مسابقه اسب های اصیل از سراسر جهان است که در مسیری 2800 متری برگزار می گردد. قدمت مسابقات اسب دوانی در این منطقه به بیش از 160 سال قبل و به سال های 1844 باز می گردد. هر ساله در ماه های جولای و آگوست ، در مراسم وادکوم دوربان ، بیش از پنجاه هزار نفر دور یکدیگر جمع می شوند تا از نزدیک معتبرترین اسب سواری آفریقای جنوبی را در این مکان تماشا کنند.

جشنواره بین المللی فیلم دوربان

جشنواره فیلم دوربان ، بزرگ ترین جشنواره در نوع خود در کشور است که از سال 1979 از اواخر جولای تا آغاز آگوست ، با نمایش فیلم های داخلی و بین المللی ، فیلم کوتاه و مستند برگزار می گردد.

جشنواره دماغه های امواج

این جشنواره فیلم در کنار جشنواره بین المللی فیلم دوربان ، در ماه جولای و در فضایی باز اجرا می شود.

جشنواره هنرهای ویتنس هیلتون

این جشنواره در اواسط سپتامبر ، در سالن تئاتر کالج هیلتون ، با اجرای موسیقی ، تئاتر و رویدادهای گوناگون هنری ، به مدت دو روز برگزار می گردد.

جشنواره شعر آفریقا

هر ساله در آغاز ماه اکتبر شاعران بسیاری به شهر دوربان می آیند تا در این جشنواره شرکت کنند و هنر خود را با خواندن شعر جشن بگیرند.

جشنواره راک اوم هالانگا

در فصل های زمستان و تابستان ، گروه های مختلف موسیقی در ساحل زیبای اوم هالانگا برنامه های متنوع برگزار می کنند.

 

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
جاذبه های گردشگری دوربان تور دوربان تور آفریقای جنوبی مناسبت ها و رویدادهای دوربان تور آفریقای جنوبی دیدنی های دوربان اطلاعات گردشگری دوربان راهنمای سفر به آفریقای جنوبی

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com