سایر شهرها
لیمپوپو
لیمپوپو
ژوهانسبورگ
ژوهانسبورگ
کیپ تاون
کیپ تاون
دوربان
دوربان
پورت الیزابت
پورت الیزابت

پارک ها و مناطق طبیعی شهر پرتوریا

 

پرتوریا به داشتن پارک ها و فضای سبز ، مشهور است . از جمله مناطق طبیعی زیبای این شهر ، می توان به نمونه های زیر اشاره کرد :

پارک آزادی

پارک آزادی به عنوان یادبود استقلال و دموکراسی ، در سال 2007 به روی عموم مردم گشوده شد . این پارک در منطقه سالوکاپ ، جنوب شهر واقع شده و محلی برای انعکاس گذشته و آینده آفریقای جنوبی است.

پارک آزادی

پارک برگرز

در دهه 1870 ، در جنوب غربی شهر احداث شد و جالب ترین نمونه باقیمانده از یک پارک ویکتوریایی است . این پارک در دهه 1970 به فهرست بناهای ملی افزوده شد و هم اکنون نیز ، قدیمی ترین پارک پرتوریا و محیطی آرام و دور از هیاهوی شهر است . مجسمه توماس فرانسیس برگرز هم در این پارک قرار دارد.

پارک برگزر

 

پارک ونینگ

این پارک از جذاب ترین پارک های پرتوریاست و بخش های آبی ، باغ زیبای گل رز و باغ دیدنی چای دارد و تقریبا در مرکز شهر است.

پارک ونینگ

باغ ملی جانورشناسی

این باغ وحش 85 هکتاری ، بزرگترین باغ وحش آفریقای جنوبی است و در سال 1899 ، تنها با 46 حیوان آغاز به کار کرد و هم اکنون حدود 202 گونه پرنده ، 93 گونه حیوانات خزنده ، 209 پستاندار ، چهار گونه از حیوانات بی مهره و هفت گونه دوزیست و در مجموع ، بیش از نه هزار حیوان دارد. بزرگترین آکواریوم منطقه و نیز مجموعه ای بزرگ از گیاهان غیر بومی نیز در این باغ وحش دیده می شود . نیمی از این باغ وحش در فضایی مسطح قرار دارد و نیمی دیگرش روی تپه و این دو قسمت را رودخانه آپیس از هم جدا کرده است . این باغ وحش ، تقریبا در مرکز شهر قرار دارد.

باغ ملی جانورشناسی

محوطه پرندگان آستین رابرتز

این پارک ، به نام پرنده شناس مشهور قرن نوزدهم آفریقای جنوبی نام گذاری شد و پناهگاهی واقعی برای زندگی هفتاد گونه از پرندگان همچون مرغ ماهی خور آبی و مرغ ماهی خور تاج دار به شمار می آید . این پارک در فضایی به حدود 12 هکتار تقریبا در جنوب شهر قرار دارد.

محوطه پرندگان آستین رابرتز

دره چشمه ها

دره چشمه ها منطقه ای طبیعی در جنوب شرقی شهر است که بازدیدکنندگان بومی و غیر بومی بسیاری به آن توجه کرده اند و به همراه دو چشمه طبیعی ، باغی زیبا و استخر شنا ، از جاذبه های این منطقه است. در این پارک ، کنسرت و موسیقی های زنده نیز اجرا می شود.

 

دهکده محلی ندیبل

این دهکده در چهل کیلومتری غرب پرتوریا واقع شده و ساکنان آن ، هنوز هم به شیوه سنتی و همانند گذشته زندگی می کنند . از جاذبه های دیدنی این دهکده ، موزه ای است که مردم در آن انواع لباس های محلی سنتی را پوشیده و هنرهای سنتی ، همچون بافندگی و مهره کشیدن در نخ و نیز رقص محلی انجام می دهند.

کالینان / دینوکینگ

دهکده ای کوچک و زیبا ، متعلق به دوران سلطنت ملکه ویکتوریاست که تقریبا در سی کیلومتری شرق پرتوریا واقع شده و با کشف بزرگترین الماس جهان به ششصد گرم در سال 1905 ، به عنوان شهری معدنی شناخته شد. امروزه ، بازدیدکنندگان می توانند از تماشای جواهرفروشی های این منطقه و نیز بازدید از معدن الماسلذت ببرند که هنوز نیز دایر است.

 

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
اطلاعات گردشگری آفریقای جنوبی دیدنی های آفریقای جنوبی جاذبه های گردشگری آفریقای جنوبی دیدنی های پرتوریا تور پرتوریا پارک ها و مناطق طبیعی پرتوریا پرتوریا آفریقای جنوبی تور تور آفریقای جنوبی

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com