سایر شهرها
لیمپوپو
لیمپوپو
ژوهانسبورگ
ژوهانسبورگ
پرتوریا
پرتوریا
دوربان
دوربان
پورت الیزابت
پورت الیزابت

ساختمان های شهر کیپ تاون

ساختمان های کیپ تاون 

در مرکز کیپ تاون تعداد زیادی ساختمان های قدیمی وجود دارند که قدم زدن و گردش در بین آنها بسیار لذت بخش است. کیپ تاون بالاترین تراکم ساختمان ها را با سبک معماری قدیمی هلندی دارد و ترکیب شهر مخلوطی از معماری باستانی هلند ، انگلیس ، آلمان ، فرانسه و اندونزی است . 

چند نمونه از مشهورترین این ساختمان ها به شرح زیر هستند :

قلعه گودهوپ 

این قلعه ، در خط ساحل خلیج تیبل قرار دارد و قدیمی ترین بنای مستعمراتی آفریقای جنوبی است که کمپانی هند شرقی هلند در بین سال های 1666 و 1679 ، آن را ساخته است . در واقع ، این قلعه جاگزین قلعه قدیمی تر فورت دو گودهوپ شد که از سفال و الوار بود . جان وان ریبک به محض ورودش به کیپ در سال 1652 این بنا را ساخت . این قلعه ترکیبی از معماری قرون وسطی و قرن هفدهم است و به شکل پنج ضلعی طراحی شده است . این بنا پنج سنگر با نام فرمانروایان پیشین دارد . از این سنگرها به عنوان زندان و انبار استفاده می شد.

قلعه گودهوپ

ساختمان موج شکن 

این بنا ، در اسکله ویکتوریا و آلفرد کیپ تاون قرار دارد و در بین سال های 1843 تا 1852 ، به عنوان زندانی برای مجرمان بریتانیایی ساخته شد . بقای چرخ عصارخانه که زندانیان برای شکنجه آن را به حرکت در می آوردند ، هنوز هم مشهود است .طرح چهار مناره کوچک ، دژ مانند و محوطه حصار دار آن به سبک زندان های میل بنک (Millbank) و پنتون وایل (Pentonville) انگلستان است .امروزه این مکان هتل و بخشی از دانشگاه کیپ تاون محسوب می شود.

برج فانوس دریایی کیپ پوینت 

در سال 1857 ، کار ساخت و ساز اولین برج فانوس دریایی کیپ تاون آغاز شد . این برج در کیپ پوینت قرار گرفته و 87 متر از سطح دریا ارتفاع دارد . به علت ارتفاع بلند و وجود ابر و مه ، اغلب اوقات برج فانوس دریایی برای کشتیرانی قابل رویت نیست . دومین برج فانوس دریایی در سال 1913 ساخته شد ، اما فانوس دریایی اولی ، هنوز هم در بلندترین نقطه قرار دارد و امروزه به عنوان برج دیده بانی ، مرکزی برای دیگر فانوس های دریایی واقع در طول ساحل آفریقای جنوبی است . فانوس دریایی میلنرتون هم ، یک برج بتنی سفید رنگ به ارتفاع 21 متر است که قدمت آن به سال 1960 باز میگردد.

برج فانوس دریایی کیپ پوینت

ساختمان شهرداری کیپ تاون

ساختمان شهرداری کیپ تاون با برج 61 متری در مرکز شهر ، در سال 1905 ساخته شد و ساختمانی نئوکلاسیک و و متعلق به دوره ادواردین است که به سبک رنسانس طراحی شده و 39 زنگ دارد که برای جشن ها و جشنواره ها نواخته می شوند . اکنون کتابخانه شهرداری در این ساختمان قرار دارد . برج ساختمان شهرداری ، ساعت پاندول داری دارد که راس هر ساعت نواخته می شود.اسکلت ساعت از فلز ساخته شده و نمای بیرونی از سنگ اوپال است .

سنتور زنگی ساختمان شهرداری به یاد جنگ جهانی اول نصب شد . در یازدهم فوریه 1990 ، نلسون ماندلا چند ساعت پس از آزادی اش از زندان ، از بالکن این تالار اولین سخنرانی خود را ایراد نمود.

ساختمان شهرداری کیپ تاون

دوتویینهایس

دوتویینهایس به معنی خانه باغ ، مکانی است که در سال 1992 ، اف.دبلیو.دی کلرک اتمام تبعیض نژادی را اعلام کرد . خود ساختمان نیز پیشینه جالبی دارد . ابتدا در قرن هفدهم ، مهمان سرایی برای مهمانان مهم کیپ تاون بود و پس از آن مقر رسمی دولت مردان شد و اکنون دفتر ریاست جمهوری آفریقای جنوبی است . این ساختمان بارها بازسازی و مرمت شد و در سال 1751 ، مقر تابستانی دولت شد . این ساختمان به سبک نئوکلاسیک و تحت تاثیر معماری هلند ساخته شد . نام فعلی اش را در سال 1972 روی این ساختمان نهادند.

پارلمان آفریقای جنوبی 

پارلمان آفریقای جنوبی در شهر کیپ تاون ، قرار دارد و یکی از جاذبه های دیدنی این شهر محسوب می شود . این ساختمان برای بازدید عمومی باز است و تورهایی برای گردش در آن وجود دارد . ساختمان جدید را هربرت باکر طراحی کرده است.

میدان جتی

این میدان برای پیاده روی در کنار ساحل است. از لحاظ تاریخی ، قبل از اینکه در کنار دریا اصلاح اراضی انجام شود ، این میدان بخشی از ساحل بود . برای ساخت آن از مسجمه ساز رالف بورلند ، درخواست شد تا به کیپتاون بیاید . طرح سنگ فرش های این میدان به جریان آب دریا شباهت دارد و مجسمه ای ساختمانی از یک کوسه ، اثر مجسمه ساز بورلند در آن قرار گرفته است . برخی ستون های روشنایی منطقه نیز ، جالب و قسمت انتهایی آنها شبیه اسکلت ماهی است.

 

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
آفریقای جنوبی تور سافاری آفریقای جنوبی دیدنی های آفریقای جنوبی کیپ تاون تور آفریقای جنوبی جاذبه های کیپ تاون

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com